Div match op/ned 1. og 2. division samt C-løb 27-09-2015, Aabenraa Nord, AAIG Orientering

Bane 1 Bane 2 Bane 3 Bane 4 Bane 5A Bane 5B Bane 6 Bane 7 Bane 8 Bane 9 Bane 10

Bane 1 8,13 km

      Bane 1   8,13 km

   1. Maja Alm                       OK H.T.F.                           H21-  1:06:58                  8       8       8
   2. Rasmus Iversen                 Odense OK                           H21-  1:12:10    +05:12            8       8   7
   3. Caroline Gjøtterup             Faaborg OK                          H-20  1:12:18    +05:20   10   9   9            
   4. Jesper Stamp                   Odense OK                           H21-  1:15:24    +08:26            6       7   6
   5. Christoffer Gjøtterup          Faaborg OK                          H-20  1:16:17    +09:19    8   7   6            
   6. Nicklas Finderup Jessen        OK H.T.F.                           H-20  1:17:35    +10:37        5       9       7
   7. Jeppe Andersen                 OK H.T.F.                           H21-  1:22:00    +15:02        4       6       4
   8. Jacob A. Daugaard              Silkeborg OK                          H1  1:27:12    +20:14                         
   9. Anders Winther Mortensen       Odense OK                           H21-  1:28:41    +21:43            4       6   3
  10. Holger V Petersen              OK GORM                             H-20  1:28:53    +21:55    6           6   7    
  11. Jess Rasmussen                 Viborg OK                             H1  1:30:48    +23:50                         
  12. Conor Klingenberg              Faaborg OK                          H-20  1:34:54    +27:56    5   3   3            
  13. Peter Klogborg                 OK H.T.F.                           H-20  1:35:25    +28:27        2       4       3
  14. Gintas Bloze                   Odense OK                           H21-  1:40:12    +33:14            2       4   1
  15. Stig R. Knudsen                OK GORM                             H35-  1:44:44    +37:46    4           3   3    
  16. Ole Binder                     OK GORM                             H35-  1:47:05    +40:07    3           2   2    
  17. Rasmus Ejlersen                OK SYD                                H1  1:49:55    +42:57                         
  18. Kristoffer Rosenkjær           Faaborg OK                          H-20  1:51:07    +44:09    2   1   1            
  19. Niels Bang Lassen              OK GORM                             H-20  1:53:29    +46:31    1           1   2    
  20. Peter Skovsgaard               OK H.T.F.                           H35-  2:01:04    +54:06                         
  21. Jonas Iversen                  Odense OK                           H-20  2:14:25  +1:07:27                         
      Jakob E Juhl                   OK H.T.F.                           H-20    Disk.                         
      Kristian Rosenkjær             Faaborg OK                          H-20 Ikke startet                         

Bane 2 6,80 km

      Bane 2   6,80 km

   1. Josefine Lind                  OK GORM                             D-20  1:00:32              8           8   8    
   2. Morten Mølgaard Nielsen        Odense OK                           H45-  1:02:33    +02:01            6       6   6
   3. Camilla Bevensee               OK H.T.F.                           D21-  1:07:21    +06:49        6       5       6
   4. Henrik Steen Andersen          Odense OK                           H45-  1:07:26    +06:54            5       5   5
   5. Nina G. Najbjerg               OK GORM                             D21-  1:10:05    +09:33    5           4   5    
   6. Inge S. Knudsen                Faaborg OK                          D21-  1:16:11    +15:39    4   5   6            
   7. John Kristensen                IF Flyvestation Skrydstrup            H2  1:20:44    +20:12                         
   8. Jakob Q Christensen            Odense OK                           H40-  1:21:13    +20:41            4       4   4
   9. Pernille Buch                  OK GORM                             D35-  1:22:56    +22:24    3           3   4    
  10. Sarah Nissen Pedersen          Faaborg OK                          D-20  1:23:15    +22:43    3   6   7            
  11. Søren Klingenberg              Faaborg OK                          H45-  1:23:20    +22:48    6   6   3            
  12. Pernille Spangsberg            Odense OK                           D21-  1:23:43    +23:11            4       3   5
  13. Thomas Sørensen                OK Melfar                             H2  1:24:11    +23:39                         
  14. Isabella Toft                  OK H.T.F.                           D21-  1:25:37    +25:05        3       2       4
  15. Niels Mogensen                 Odense OK                           H45-  1:27:11    +26:39                         
  16. Jacob Bang                     OK GORM                             H45-  1:28:24    +27:52    5           6   3    
  17. Carsten Djursaa                Odense OK                           H45-  1:29:28    +28:56                         
  18. Johnny Rosenkjær               Faaborg OK                          H40-  1:30:18    +29:46    4   5   2            
  19. Peter Føns Knudsen             OK GORM                             H40-  1:30:44    +30:12    3           5   2    
  20. Laura Bøgh                     Faaborg OK                          D-20  1:30:52    +30:20    1   3   4            
  21. Cecilie H. Nisgaard            OK GORM                             D21-  1:32:07    +31:35                         
  22. Lars Klogborg                  OK H.T.F.                           H45-  1:32:15    +31:43        4       4       3
  23. Maja B. Kristensen             OK H.T.F.                           D21-  1:32:41    +32:09        1       1       3
  24. Nicoline Lorenzen              Odense OK                           D21-  1:33:30    +32:58            2       2   2
  25. Jakob Dreisig                  Odense OK                           H40-  1:35:07    +34:35                         
  26. Peter Pallesen                 OK SYD                                H2  1:35:37    +35:05                         
  27. Jens Jørgen Kramer             OK H.T.F.                           H40-  1:35:47    +35:15        3       3       2
  28. Claus Grøn Lyngby              OK GORM                             H45-  1:35:58    +35:26    2           2   1    
  29. Mads Pedersen                  OK H.T.F.                           H40-  1:37:44    +37:12        2       1       1
  30. Lars Tykær Jensen              OK H.T.F.                           H45-  1:37:48    +37:16                         
  31. Kedde Schrøder                 OK H.T.F.                           H40-  1:44:20    +43:48                         
  32. Torben Rasmussen               OK GORM                             H40-  1:53:23    +52:51                         
  33. Merete Spangsberg Nielsen      Odense OK                           D21-  1:58:21    +57:49            1       1   1
      Mette Riis Jensen              Odense OK                           D21-    Disk.                         
      Mogens Bøgh                    Faaborg OK                          H45- Ikke startet                         

Bane 3 5,53 km

      Bane 3   5,53 km

   1. Jette Klogborg                 OK H.T.F.                           D45-    58:48                  6       6       6
   2. Arne Bertelsen                 OK H.T.F.                           H55-  1:04:21    +05:33        6       6       6
   3. Allan Grundsøe                 Odense OK                           H50-  1:05:04    +06:16            6       6   5
   4. Jørgen Damgaard                OK GORM                             H50-  1:05:21    +06:33    6           5   5    
   5. Per Filskov                    Odense OK                           H55-  1:07:40    +08:52            5       4   4
   6. Søren Dall                     OK H.T.F.                           H55-  1:08:07    +09:19        5       4       3
   7. Anette Lund                    OK GORM                             D45-  1:08:46    +09:58    6           5   6    
   8. Ib Clausen                     Odense OK                           H50-  1:09:28    +10:40            4       3   2
   9. Jens Peder Jensen              OK H.T.F.                           H55-  1:09:56    +11:08        4       3       1
  10. Erik Damgaard                  Faaborg OK                          H55-  1:10:03    +11:15    5   3   3            
  11. Terkel Gydesen                 OK Melfar                             H3  1:10:34    +11:46                         
  12. Jørn H. Klausen                OK SYD                                H3  1:12:27    +13:39                         
  13. Christian Nolte                TSV Nusse                             H3  1:12:59    +14:11                         
  14. Inge Price Jensen              Odense OK                           D45-  1:14:15    +15:27            6       5   5
  15. Jørgen Jørgensen               Viborg OK                             H3  1:15:08    +16:20                         
  16. Peter H Juhl                   OK H.T.F.                           H55-  1:17:36    +18:48                         
  17. Ulla Pallesen                  OK SYD                                D2  1:17:42    +18:54                         
  18. Bendt Bossen                   OK H.T.F.                           H50-  1:18:31    +19:43                         
  19. Diana Finderup Jessen          OK H.T.F.                           D45-  1:19:25    +20:37        5       4       4
  20. Tommy Iversen                  Odense OK                           H50-  1:19:41    +20:53                         
  21. Sven Madsen                    OK FROS                               H3  1:20:02    +21:14                         
  22. Marianne Damgaard              OK GORM                             D40-  1:20:14    +21:26    5           3   4    
  23. Matthias Dittmers              TSV Malente                           H3  1:23:29    +24:41                         
  24. Silvia Nolte                   TSV Nusse                             D2  1:27:39    +28:51                         
  25. Kurt Petersen                  Faaborg OK                          H55-  1:28:45    +29:57    4   2   2            
  26. Grethe Anæus                   Viborg OK                             D2  1:30:54    +32:06                         
  27. Steen Holmegaard               OK GORM                             H50-  1:31:33    +32:45    3           2   2    
  28. Nis K. Skau                    OK H.T.F.                           H50-  1:33:02    +34:14                         
  29. Lone Fyhn Olesen               Odense OK                           D40-  1:34:08    +35:20            5       3   3
  30. Ethna Cavanagh                 Faaborg OK                          D45-  1:35:00    +36:12    4   4   4            
  31. Lisette Christiansen           Odense OK                           D45-  1:35:39    +36:51            3       2   2
  32. Karen Bülow-Olsen              Faaborg OK                          D40-  1:37:11    +38:23    3   3   2            
  33. Lisbeth Callesen               OK H.T.F.                           D40-  1:43:01    +44:13        2       2       1
  34. Martin Ringive                 OK GORM                             H50-  1:46:49    +48:01    2           1   1    
  35. Hans-Henrik Hvelplund          OK SYD                                H3  1:48:48    +50:00                         
  36. Tanya Prokhorova               OK H.T.F.                           D45-  1:53:08    +54:20                         
  37. Carl Christian Valbjørn Gydese OK Melfar                             H3  2:05:42  +1:06:54                         
  38. Ole Axelsen                    Svendborg OK                          H3  2:14:24  +1:15:36                         
      Olav Christoffersen            Faaborg OK                          H55-    Disk.                         
      Søren Bertelsen                OK H.T.F.                           H55-    Disk.                         

Bane 4 4,53 km

      Bane 4   4,53 km

   1. Rikke Stamp Thorsen            OK Øst Birkerød                       H4    56:09                                   
   2. Mona L. Rasmussen              OK H.T.F.                           D55-    56:14       +05        6       6       6
   3. Hedvig Valbjørn Gydesen        OK Melfar                             D3    57:10    +01:01                         
   4. Torben Rasmussen               Odense OK                           H60-    59:13    +03:04            4       4   4
   5. Kristian Toustrup              OK SYD                                H4    59:24    +03:15                         
   6. Hans Aage Hvalsøe Hansen       Fyns Politis Idrætsforening           H4    59:44    +03:35                         
   7. Sven Spangsberg                Odense OK                           H60-    59:57    +03:48            3       3   3
   8. Hans Christian Strib           OK GORM                             H65-  1:00:43    +04:34    4           4   2    
   9. Svend Erik Bertelsen           OK SYD                                H4  1:01:24    +05:15                         
  10. Poul Erik Buch                 OK GORM                             H65-  1:01:59    +05:50    3           3   1    
  11. Guri Alm                       OK H.T.F.                           D50-  1:02:01    +05:52        5       5       5
  12. Leif Skovgaard Knudsen         Faaborg OK                          H65-  1:02:13    +06:04    2   4   2            
  13. Steen Vestergaard              Odense OK                           H60-  1:02:18    +06:09                         
  14. Jette Bønløkke Post            Odense OK                           D55-  1:04:06    +07:57            6       6   4
  15. Flemming D. Andersen           OK H.T.F.                           H65-  1:05:45    +09:36        3       2       2
  16. Claes Ø. Larsen                Odense OK                           H60-  1:05:58    +09:49                         
  17. Jørgen Stamp                   Odense OK                           H65-  1:07:20    +11:11                         
  18. Niels Erik Kofoed              OK H.T.F.                           H65-  1:08:03    +11:54        2       1       1
  19. Albert Nielsen                 Odense OK                           H65-  1:08:20    +12:11                         
  20. Keld Rasmussen                 OK H.T.F.                           H65-  1:08:33    +12:24                         
  21. Torben Hansen                  OK FROS                               H4  1:09:03    +12:54                         
  22. Jack Skrydstrup                Kolding OK                            H4  1:09:58    +13:49                         
  23. Wolfgang Schulz                Odense OK                           H65-  1:11:00    +14:51                         
  24. Lisbeth Skovbjerg              Odense OK                           D50-  1:11:41    +15:32            5       5   3
  25. Bente H. Ringive               OK GORM                             D50-  1:12:37    +16:28    6           4   4    
      Niels Physant                  OK H.T.F.                           H60-  1:12:37    +16:28                         
  27. Gunnar Gjermandsen             Horsens OK                            H4  1:14:52    +18:43                         
  28. Arne Brage                     OK Melfar                             H4  1:15:48    +19:39                         
  29. Lise Nielsen                   OK H.T.F.                           D55-  1:16:31    +20:22        4       3       2
  30. Leif Kristensen                Faaborg OK                          H65-  1:17:11    +21:02    1   1   1            
  31. Erik Fynboe                    Odense OK                           H65-  1:17:40    +21:31                         
  32. Hanne Ljungberg                OK SYD                                D3  1:17:57    +21:48                         
  33. Jørn F. Andersen               OK H.T.F.                           H65-  1:18:27    +22:18                         
  34. Erik Ljungdahl                 Faaborg OK                          H65-  1:20:40    +24:31                         
  35. Nanna S. Knudsen               OK GORM                             D-16  1:21:38    +25:29    7           4   5    
  36. Jette Honoré                   OK H.T.F.                           D50-  1:23:01    +26:52                         
  37. Gitte Spangsberg               Odense OK                           D55-  1:26:18    +30:09            4       2   1
  38. Uwe Andersson                  TSV Malente                           H4  1:35:40    +39:31                         
  39. Ellen Møller                   Faaborg OK                          D55-  1:37:15    +41:06    4   3   3            
  40. Karen Lise Bøgh                Faaborg OK                          D50-  1:43:27    +47:18    3   2   2            
  41. Ingelise Baden                 OK H.T.F.                           D50-  1:45:03    +48:54                         
  42. Helle Pedersen                 OK GORM                             D50-  1:49:24    +53:15    2           1   1    
      Anne Sophie Brodersen          OK H.T.F.                             D3    Disk.                         
      Mette Oscar                    Faaborg OK                          D55-    Disk.                         
      Bente Pedersen                 OK Esbjerg                            D3 Ikke startet                         
      Børge Pedersen                 Odense OK                           H65- Ikke startet                         

Bane 5A 3,48 km

      Bane 5A   3,48 km

   1. Karl Kristian Terkelsen        OK GORM                             H70-    45:19              4           4   4    
   2. H. V. Jensen                   Odense OK                           H70-    48:12    +02:53            4       3   4
   3. Hans Nielsen                   OK H.T.F.                           H70-    49:10    +03:51        4       3       3
   4. Per F. Henriksen               OK H.T.F.                           H70-    57:02    +11:43        3       2       2
   5. Kaj Ove Rasmussen              OK H.T.F.                           H70-    57:30    +12:11                         
   6. Olav Odgaard                   Odense OK                           H70-    58:12    +12:53            3       2   1
   7. Hans Larsen                    Faaborg OK                          H70-    59:13    +13:54    3   2   2            
   8. Aksel Skovlyst                 Faaborg OK                          H70-  1:00:33    +15:14    2   1   1            
   9. Jørgen Olesen                  Odense OK                           H70-  1:02:19    +17:00                         
  10. Bent Nielsen                   OK GORM                             H70-  1:03:20    +18:01    1           1   1    
  11. Holger Mikkelsen               Odense OK                           H70-  1:05:03    +19:44                         
  12. Erland Skøt                    OK H.T.F.                           H70-  1:05:34    +20:15                         
  13. Peter Sølling                  OK FROS                               H5  1:14:03    +28:44                         
  14. Keld B. Nielsen                OK H.T.F.                           H70-  1:31:00    +45:41                         
  15. Klaus Juel                     Odense OK                           H70-  1:40:38    +55:19                         
  16. Jørgen Thingvad                OK H.T.F.                           H70-  1:57:07  +1:11:48                         

Bane 5B 3,55 km

      Bane 5B   3,55 km

   1. Lis Knudsen                    Faaborg OK                          D60-    58:41              4   4   4            
   2. Inger Marie Haahr              OK H.T.F.                           D65-  1:06:55    +08:14        3       4       4
   3. Inge Thorsen                   Odense OK                           D65-  1:27:24    +28:43            3       4   3
   4. Ulla Jensen                    OK GORM                             D60-  1:33:40    +34:59    3           3   3    
   5. Mona Rasmussen                 OK H.T.F.                           D60-  1:38:19    +39:38        2       2       2
   6. Inger Jensen                   OK GORM                             D60-  1:41:15    +42:34    2           1   2    
   7. Inge Physant                   OK H.T.F.                           D60-  1:44:05    +45:24                         
      Lotte Hjort                    Faaborg OK                          D65-    Disk.                         
      Rita Christoffersen            Faaborg OK                          D65-    Disk.                         

Bane 6 4,58 km

      Bane 6   4,58 km

   1. Mads Mollerup Benfeldt         Odense OK                          H21-B    51:01                      2       2   2
   2. Anders Pausgaard               OK GORM                            H21-B    53:54    +02:53    2           2   2    
   3. Lars B. Nielsen                OK H.T.F.                          H21-B    59:10    +08:09        2       2       2
   4. Jonas Gabs                     OK Melfar                             H6  1:01:33    +10:32                         
   5. Esben Ø. Pedersen              OK GORM                             H-14  1:05:26    +14:25    6           6   6    
   6. Peter Modler Hedemann          Faaborg OK                          H-14  1:05:38    +14:37    4   6   6            
   7. Kim Kongstad                   Odense OK                          H21-B  1:07:11    +16:10            2       2   2
   8. Troels Bitz Trabjerg           Odense OK                          H35-B  1:08:09    +17:08            2       1   1
   9. Jens Kr. V. Petersen           OK GORM                             H-14  1:11:27    +20:26    2           4   4    
  10. Oliver Thorsing Christensen    Faaborg OK                          H-14  1:16:16    +25:15    1   4   4            
  11. Flemming Jessen                OK H.T.F.                          H35-B  1:19:29    +28:28        2       2       1
  12. Mathias Birch Christensen      Odense OK                           H-14  1:20:58    +29:57            2       2   6
  13. Mathias Finderup Jessen        OK H.T.F.                           H-14  1:26:07    +35:06        2       2       4
  14. Kim Karlskov Clausen           OK H.T.F.                          H21-B  1:26:09    +35:08        2       1       1
  15. Torben Lehn                    OK GORM                            H35-B  1:28:34    +37:33    2           1   1    
  16. Morten Klogborg                OK H.T.F.                          H21-B  1:28:45    +37:44                         
  17. Alf Holger Petersen            OK GORM                            H35-B  1:28:52    +37:51    2           1   1    
  18. Morten Lassen                  Faaborg OK                         H35-B  1:29:55    +38:54    1   1   1            
  19. Christian Schrøder             OK H.T.F.                          H35-B  1:33:08    +42:07                         
  20. Steen Jeppesen                 Odense OK                          H21-B  1:33:26    +42:25                         
  21. Mads E Juhl                    OK H.T.F.                          H-20B  1:33:57    +42:56                         
  22. Kim Lykkegård Christensen      Odense OK                          H35-B  1:37:38    +46:37                         
  23. Louis H. Jensen                OK H.T.F.                           H-14  1:38:42    +47:41        1       1       2
  24. Jonas Bo Kirk  Egdal           OK Melfar                             H7  1:38:55    +47:54                         
  25. Lasse Strøm Nikolajsen         OK GORM                            H-16B  1:43:19    +52:18                         
  26. Henrik Palm                    Odense OK                          H21-B  1:44:36    +53:35                         
  27. Gustav Grant Ingildsen         Odense OK                           H-14  1:51:15  +1:00:14            1       1   1
  28. Jørgen Rasmussen               OK H.T.F.                          H35-B  1:55:22  +1:04:21                         
  29. Kaj Ole Jensby                 Odense OK                          H35-B  2:14:14  +1:23:13                         
  30. Morten Heidtmann Pedersen      Faaborg OK                         H35-B  2:17:05  +1:26:04    1   1   1            
      Kim Kristensen                 OK H.T.F.                          H21-B    Disk.                         
      Ole Tønder                     OK SYD                                H7    Disk.                         
      Uffe Møller                    Faaborg OK                         H35-B Ikke startet                         

Bane 7 3,03 km

      Bane 7   3,03 km

   1. Kristian Traberg Larsen        Odense OK                          H21-C    16:47                      2       2   2
   2. Oliver Korfitsen               OK H.T.F.                          H21-C    18:59    +02:12        2       2        
   3. Lars Haastrup                  Odense OK                          H21-C    21:48    +05:01                         
   4. Finn Morten Nolte              TSV Nusse                             H8    21:58    +05:11                         
   5. Rikke Filskov                  Odense OK                          D-20C    22:51    +06:04            2       2   2
   6. Rikke Brandt Jespersen         Odense OK                          D21-C    24:09    +07:22                         
   7. Bent Aakjær                    Odense OK                          H21-C    24:56    +08:09                         
   8. Anne Q Frederiksen             Odense OK                          D-14B    25:17    +08:30            2       2   2
   9. Mathilde Scrøder Larsen        OK H.T.F.                           D-12    25:27    +08:40        4       4       3
  10. Laurits Egdal Kortegård        OK Melfar                             H8    25:29    +08:42                         
  11. Marianne Kongstad              Odense OK                          D-20C    26:33    +09:46                         
  12. Anja Modler Hedemann           Faaborg OK                         D21-C    26:50    +10:03    2   2                
  13. Erik Jensen                    OK GORM                            H21-C    27:15    +10:28    2                    
  14. Dorte Koch                     OK H.T.F.                          D21-C    27:17    +10:30                2        
  15. Amanda modler Hedemann         Faaborg OK                          D-12    28:15    +11:28    4   2   3            
  16. Mille Pedersen                 OK GORM                            D-20C    29:11    +12:24                         
  17. Jette Beyer                    OK H.T.F.                          D21-C    29:41    +12:54                         
  18. Karen Fenja Siegstad           IOG                                   D8    29:43    +12:56                         
  19. Else Hansen                    IOG                                   D8    30:38    +13:51                         
  20. Kirsten Hansen                 OK H.T.F.                          D21-C    31:06    +14:19                         
  21. August Gabs                    OK Melfar                             H8    31:24    +14:37                         
  22. Nina Kongstad                  Odense OK                          D-14B    32:18    +15:31                         
  23. Jørgen Oscar                   Faaborg OK                         H21-C    33:57    +17:10                         
  24. Dorthe M. Johansen             OK GORM                            D21-C    35:09    +18:22                         
  25. Sebastian Burattini            Odense OK                           H-12    35:58    +19:11            4       4   4
  26. Philipp Notbom                 TSV Nusse                             H8    35:59    +19:12                         
  27. Merete Larsen                  OK GORM                            D21-C    40:53    +24:06                         
  28. Kurt Jørgensen                 OK GORM                            H21-C    49:32    +32:45                         
  29. Joanna Callesen                OK H.T.F.                          D21-C    54:21    +37:34                         

Bane 8 3,05 km

      Bane 8   3,05 km

   1. Asta Terkelsen                 OK GORM                             D70-    43:21              4           4   4    
   2. Inger Andersen                 Faaborg OK                          D70-  1:22:42    +39:21    3   4   4            
   3. Else Sølling                   OK FROS                               D5  1:28:07    +44:46                         
   4. Musse Brage                    OK Melfar                             D5  1:34:34    +51:13                         
   5. Betty Hansen                   OK H.T.F.                           D70-  1:37:19    +53:58        3       3       4
   6. Bodil Mortensen                OK GORM                             D70-  1:42:05    +58:44    2           2   3    
   7. Lis Juel                       Odense OK                           D70-  1:43:26  +1:00:05            3       2   3
   8. Tove Skovlyst                  Faaborg OK                          D70-  1:51:56  +1:08:35    1   2   2            
   9. Lone Borg                      Odense OK                           D70-  2:15:45  +1:32:24            1       1   2
  10. Gretha  Villadsen              OK H.T.F.                           D70- 11:58:00 +11:14:39        1       1       1

Bane 9 3,53 km

      Bane 9   3,53 km

   1. Anne B. Bertelsen              OK H.T.F.                          D21-B    40:33                  2       2       2
   2. Henriette Karlskov Clausen     OK H.T.F.                          D21-B    46:13    +05:40        2       2       2
   3. Nicolina Karlskov Sørensen     OK H.T.F.                          D35-B    46:52    +06:19        2       2       2
   4. Marie B. Bertelsen             OK H.T.F.                          D21-B    47:09    +06:36                         
   5. Maria Damgaard                 OK GORM                             D-14    48:33    +08:00    6           6   6    
   6. Maja H. Ringive                OK GORM                            D-20B    49:36    +09:03    2           1   2    
   7. Katrine Rimmen Thomsen         Odense OK                          D21-B    49:43    +09:10            2       2   1
   8. Katalin Bolko Kongstad         Odense OK                          D21-B    51:10    +10:37            2       2   1
   9. Nina Erstling Kristiansen      Odense OK                          D21-B    51:23    +10:50            2       1   1
  10. Mie Filskov                    Odense OK                          D-16B    51:35    +11:02            4       3   4
  11. Inge Grarup                    OK H.T.F.                          D35-B    58:53    +18:20                         
  12. Tina Nissen                    OK SYD                                D7  1:05:20    +24:47                         
  13. Christina Palm Toft            Odense OK                          D35-B  1:05:31    +24:58                         
  14. Anna Klingenberg               Faaborg OK                         D-20B  1:08:18    +27:45    2   1   1            
  15. Hanne Hyldelund                OK H.T.F.                          D35-B  1:09:09    +28:36                         
  16. Tove E Juhl                    OK H.T.F.                          D35-B  1:15:37    +35:04                         
  17. Louise Bøgh                    Faaborg OK                         D-20B  1:17:48    +37:15    2   1   1            
  18. Leila Damkjær Pedersen         Svendborg OK                          D7  1:17:56    +37:23                         
  19. Helle Andersen                 Faaborg OK                         D35-B  1:19:10    +38:37    1   1   1            
  20. Annett Lassen                  OK GORM                            D35-B  1:22:22    +41:49    1           1   1    
  21. Laura Skrydstrup               Odense OK                          D-16B  1:27:46    +47:13            3       2   3
  22. Lone H Frederiksen             Odense OK                          D35-B  1:30:14    +49:41                         
  23. Kirsten Wissing                Odense OK                             D7  1:32:27    +51:54                         
  24. Helle Strøm                    OK GORM                            D35-B  2:07:16  +1:26:43    1           1   1    
  25. Kristine Rosenkjær             Faaborg OK                          D-14  2:10:15  +1:29:42    4   6   4            

Bane 10 2,53 km

      Bane 10   2,53 km

   1. Asger Ø. Pedersen              OK GORM                         Begynder    17:08              1           1   1    
   2. Lasse Klogborg                 OK H.T.F.                           H-10    17:28       +20        1       1       1
   3. Ida Damsbo                     OK GORM                         Begynder    19:18    +02:10    1           1   1    
   4. Noah Klogborg                  OK H.T.F.                       Begynder    19:32    +02:24        1       1       1
   5. Karen Q Frederiksen            Odense OK                          D-12B    20:57    +03:49            1       1   1
   6. Jeanette Dreisig               Odense OK                       Begynder    21:57    +04:49            1       1   1
   7. Magnus Fannar Madsen           OK Melfar                            DH9    24:05    +06:57                         
   8. Anne Mølgaard Nielsen          Odense OK                       Begynder    24:08    +07:00            1       1   1
   9. Johannes Peulicke              Faaborg OK                           DH9    24:16    +07:08                         
  10. Aske Hedemann                  Faaborg OK                          H-10    24:28    +07:20    1   1   1            
  11. Astrid Damsbo                  OK GORM                         Begynder    24:32    +07:24    1           1   1    
  12. Jonathan Jeppesen              Faaborg OK                      Begynder    24:53    +07:45    1   1   1            
  13. Ingerlise F. Andersen          OK H.T.F.                       Begynder    25:41    +08:33        1       1       1
      Henning Pedersen               Faaborg OK                      Begynder    25:41    +08:33    1   1   1            
  15. Arman Hvenekær Rasmussen       OK H.T.F.                           H-10    28:54    +11:46                         
  16. Johanna K. Madsen              OK Melfar                            DH9    33:32    +16:24                         
  17. Magnus Mølgaard Nielsen        Odense OK                           H-10    36:57    +19:49                         
  18. Bodil Nygaard Poulsen          OK GORM                         Begynder    46:27    +29:19                         
      Bettina Nissen Pedersen        Faaborg OK                      Begynder Ikke startet