Div match op/ned 1. og 2. division samt C-løb 27-09-2015 Aabenraa Nord AAIG Orientering

Startliste

Bane 1 Bane 2 Bane 3 Bane 4 Bane 5A Bane 5B Bane 6 Bane 7 Bane 8 Bane 9 Bane 10

Bane 1 8,13 km

deltagere: 23

    10:02 H35-      179117   Stig R. Knudsen                     OK GORM                             
    10:18 H-20      155233   Jonas Iversen                       Odense OK                           
    10:20 H35-      185017   Peter Skovsgaard                    OK H.T.F.                           
    10:22 H-20       67956   Holger V Petersen                   OK GORM                             
    10:24 H21-      155279   Jeppe Andersen                      OK H.T.F.                           
    10:26 H21-       75024   Gintas Bloze                        Odense OK                           
    10:28 H21-      210300   Maja Alm                            OK H.T.F.                           
    10:30 H21-       75043   Rasmus Iversen                      Odense OK                           
    10:32 H-20      129932   Nicklas Finderup Jessen             OK H.T.F.                           
    10:34 H21-      161769   Jesper Stamp                        Odense OK                           
    10:36 H-20       67957   Niels Bang Lassen                   OK GORM                             
    10:38 H1         86612 L Jacob A. Daugaard                   Silkeborg OK                        
    10:40 H1        173191   Jess Rasmussen                      Viborg OK                           
    10:42 H21-      201120   Anders Winther Mortensen            Odense OK                           
    10:44 H-20      174857   Kristian Rosenkjær                  Faaborg OK                          
    10:48 H-20      174856   Kristoffer Rosenkjær                Faaborg OK                          
    10:50 H35-      179104   Ole Binder                          OK GORM                             
    10:52 H-20      183260   Christoffer Gjøtterup               Faaborg OK                          
    10:54 H-20      174606   Peter Klogborg                      OK H.T.F.                           
    10:56 H-20      412543   Caroline Gjøtterup                  Faaborg OK                          
    10:58 H1        200883   Rasmus Ejlersen                     OK SYD                              
    11:00 H-20      183364   Conor Klingenberg                   Faaborg OK                          
    11:02 H-20      200760   Jakob E Juhl                        OK H.T.F.                           

Bane 2 6,80 km

deltagere: 35

    10:01 D21-      127513   Isabella Toft                       OK H.T.F.                           
    10:03 H45-       86625 L Niels Mogensen                      Odense OK                           
    10:25 H45-      174723   Carsten Djursaa                     Odense OK                           
    10:27 H45-      195530   Mogens Bøgh                         Faaborg OK                          
    10:29 D21-       69681   Maja B. Kristensen                  OK H.T.F.                           
    10:31 H45-      208792   Søren Klingenberg                   Faaborg OK                          
    10:33 H2        174807   Peter Pallesen                      OK SYD                              
    10:35 H40-      193788   Johnny Rosenkjær                    Faaborg OK                          
    10:37 D-20      174639   Josefine Lind                       OK GORM                             
    10:39 H45-      185009   Henrik Steen Andersen               Odense OK                           
    10:41 D21-      203426   Camilla Bevensee                    OK H.T.F.                           
    10:43 D-20      208772   Laura Bøgh                          Faaborg OK                          
    10:45 H45-      184872   Claus Grøn Lyngby                   OK GORM                             
    10:47 D21-       88935   Inge S. Knudsen                     Faaborg OK                          
    10:49 H40-      179113   Peter Føns Knudsen                  OK GORM                             
    10:51 H40-      129931   Jens Jørgen Kramer                  OK H.T.F.                           
    10:53 H2        193549   John Kristensen                     IF Flyvestation Skrydstrup          
    10:55 D21-       86624 L Nicoline Lorenzen                   Odense OK                           
    10:57 D35-      412486   Pernille Buch                       OK GORM                             
    10:59 H45-      200689   Morten Mølgaard Nielsen             Odense OK                           
    11:01 H40-      173025   Jakob Dreisig                       Odense OK                           
    11:03 D21-       75032   Merete Spangsberg Nielsen           Odense OK                           
    11:05 D21-      200395   Cecilie H. Nisgaard                 OK GORM                             
    11:07 H40-      480645   Kedde Schrøder                      OK H.T.F.                           
    11:09 H2        211079   Thomas Sørensen                     OK Melfar                           
    11:11 D21-      179142   Nina G. Najbjerg                    OK GORM                             
    11:13 D21-      155366   Mette Riis Jensen                   Odense OK                           
    11:15 H45-      174607   Lars Klogborg                       OK H.T.F.                           
    11:17 H45-      195532   Jacob Bang                          OK GORM                             
    11:21 H40-      412657   Torben Rasmussen                    OK GORM                             
    11:23 D21-      184913   Pernille Spangsberg                 Odense OK                           
    11:25 H45-      155372   Lars Tykær Jensen                   OK H.T.F.                           
    11:27 D-20      193579   Sarah Nissen Pedersen               Faaborg OK                          
    11:29 H40-       86568   Jakob Q Christensen                 Odense OK                           
    11:31 H2         98576   Mads Pedersen                       OK H.T.F.                           

Bane 3 5,53 km

deltagere: 40

    10:10 H55-       88927   Søren Bertelsen                     OK H.T.F.                           
    10:12 D45-       98585   Lisette Christiansen                Odense OK                           
    10:14 H50-      155323   Nis K. Skau                         OK H.T.F.                           
    10:16 H55-      198377   Per Filskov                         Odense OK                           
    10:18 H50-      114821   Bendt Bossen                        OK H.T.F.                           
    10:20 H50-      200780   Tommy Iversen                       Odense OK                           
    10:22 D2         86630 L Silvia Nolte                        TSV Nusse                           
    10:24 H3         86610 L Hans-Henrik Hvelplund               OK SYD                              
    10:26 H50-      193557   Martin Ringive                      OK GORM                             
    10:28 H3        167948   Terkel Gydesen                      OK Melfar                           
    10:30 D45-      186703   Anette Lund                         OK GORM                             
    10:32 H3        485221   Carl Christian Valbjørn Gydesen     OK Melfar                           
    10:34 H50-      179112   Steen Holmegaard                    OK GORM                             
    10:38 H50-      186540   Jørgen Damgaard                     OK GORM                             
    10:40 D45-      193929   Jette Klogborg                      OK H.T.F.                           
    10:42 D45-      200453   Inge Price Jensen                   Odense OK                           
    10:44 H55-      169832   Peter H Juhl                        OK H.T.F.                           
    10:46 H50-       86565   Allan Grundsøe                      Odense OK                           
    10:48 D45-      208789   Ethna Cavanagh                      Faaborg OK                          
    10:50 H3        216520   Jørgen Jørgensen                    Viborg OK                           
    10:52 H55-      201740   Jens Peder Jensen                   OK H.T.F.                           
    10:54 D40-      200499   Marianne Damgaard                   OK GORM                             
    10:58 H3        155387   Sven Madsen                         OK FROS                             
    11:00 H55-      182156   Søren Dall                          OK H.T.F.                           
    11:02 H55-       90743   Kurt Petersen                       Faaborg OK                          
    11:04 H3         90628   Jørn H. Klausen                     OK SYD                              
    11:06 H55-      111957   Olav Christoffersen                 Faaborg OK                          
    11:08 D45-      184686   Diana Finderup Jessen               OK H.T.F.                           
    11:10 D40-      412015   Karen Bülow-Olsen                   Faaborg OK                          
    11:12 D2        174808   Ulla Pallesen                       OK SYD                              
    11:14 H3        193988   Ole Axelsen                         Svendborg OK                        
    11:16 H55-      154864   Arne Bertelsen                      OK H.T.F.                           
    11:18 H55-      210660   Erik Damgaard                       Faaborg OK                          
    11:20 D2        210099   Grethe Anæus                        Viborg OK                           
    11:22 H3         86623 L Matthias Dittmers                   TSV Malente                         
    11:24 H50-       86701   Ib Clausen                          Odense OK                           
    11:26 H3        122683   Christian Nolte                     TSV Nusse                           
    11:28 D40-      185019   Lone Fyhn Olesen                    Odense OK                           
    11:30 D40-      208857   Lisbeth Callesen                    OK H.T.F.                           
    11:32 D45-       96055   Tanya Prokhorova                    OK H.T.F.                           

Bane 4 4,53 km

deltagere: 46

    10:00 D55-      210656   Ellen Møller                        Faaborg OK                          
    10:02 D-16      199350   Nanna S. Knudsen                    OK GORM                             
    10:04 H65-      198396   Wolfgang Schulz                     Odense OK                           
    10:06 H4        174911   Torben Hansen                       OK FROS                             
    10:08 H65-      184765   Jørgen Stamp                        Odense OK                           
    10:10 H4        200406   Jack Skrydstrup                     Kolding OK                          
    10:12 H65-      210659   Erik Ljungdahl                      Faaborg OK                          
    10:14 H60-       86732   Torben Rasmussen                    Odense OK                           
    10:16 D50-      200744   Guri Alm                            OK H.T.F.                           
    10:18 H65-      184442   Albert Nielsen                      Odense OK                           
    10:20 H65-       88690   Leif Kristensen                     Faaborg OK                          
    10:24 H4        155319   Arne Brage                          OK Melfar                           
    10:26 D55-      183264   Mette Oscar                         Faaborg OK                          
    10:28 D50-      183286   Helle Pedersen                      OK GORM                             
    10:30 D55-      184912   Gitte Spangsberg                    Odense OK                           
    10:32 D3        149385   Hanne Ljungberg                     OK SYD                              
    10:34 D3        168955   Bente Pedersen                      OK Esbjerg                          
    10:36 H65-      199267   Børge Pedersen                      Odense OK                           
    10:38 H65-      174604   Poul Erik Buch                      OK GORM                             
    10:40 D50-       86724   Lisbeth Skovbjerg                   Odense OK                           
    10:42 H4         99987   Kristian Toustrup                   OK SYD                              
    10:44 H65-      210220   Flemming D. Andersen                OK H.T.F.                           
    10:46 H60-      198381   Steen Vestergaard                   Odense OK                           
    10:48 H65-      216338   Niels Erik Kofoed                   OK H.T.F.                           
    10:50 H60-      184914   Sven Spangsberg                     Odense OK                           
    10:52 H65-      200080   Keld Rasmussen                      OK H.T.F.                           
    10:54 H65-      155281   Erik Fynboe                         Odense OK                           
    10:56 H60-       86626 L Niels Physant                       OK H.T.F.                           
    10:58 D50-      208771   Karen Lise Bøgh                     Faaborg OK                          
    11:00 D50-      201741   Jette Honoré                        OK H.T.F.                           
    11:02 H65-       94375   Hans Christian Strib                OK GORM                             
    11:04 D55-      199979   Mona L. Rasmussen                   OK H.T.F.                           
    11:06 H65-       88937   Leif Skovgaard Knudsen              Faaborg OK                          
    11:08 H4         31311   Rikke Stamp Thorsen                 OK Øst Birkerød                     
    11:10 D55-       94440   Jette Bønløkke Post                 Odense OK                           
    11:12 D55-       99074   Lise Nielsen                        OK H.T.F.                           
    11:14 H4        200014   Hans Aage Hvalsøe Hansen            Fyns Politis Idrætsforening         
    11:16 H4         86608 L Gunnar Gjermandsen                  Horsens OK                          
    11:18 D50-      179138   Bente H. Ringive                    OK GORM                             
    11:20 H65-      186695   Jørn F. Andersen                    OK H.T.F.                           
    11:22 H60-      201122   Claes Ø. Larsen                     Odense OK                           
    11:24 D3        485218   Hedvig Valbjørn Gydesen             OK Melfar                           
    11:26 H4        161305   Svend Erik Bertelsen                OK SYD                              
    11:28 D50-      200698   Ingelise Baden                      OK H.T.F.                           
    11:30 H4        165184   Uwe Andersson                       TSV Malente                         
    11:32 D3         86632 L Anne Sophie Brodersen               OK H.T.F.                           

Bane 5A 3,48 km

deltagere: 16

    10:01 H70-       63339   Hans Nielsen                        OK H.T.F.                           
    10:03 H70-       88387   Aksel Skovlyst                      Faaborg OK                          
    10:05 H70-       87573   Jørgen Thingvad                     OK H.T.F.                           
    10:07 H70-       86723   Holger Mikkelsen                    Odense OK                           
    10:09 H70-      174755   Per F. Henriksen                    OK H.T.F.                           
    10:11 H70-      485272   Bent Nielsen                        OK GORM                             
    10:13 H70-      197754   H. V. Jensen                        Odense OK                           
    10:15 H70-       98751   Hans Larsen                         Faaborg OK                          
    10:17 H70-      173010   Olav Odgaard                        Odense OK                           
    10:19 H70-      485415   Karl Kristian Terkelsen             OK GORM                             
    10:21 H70-       86615 L Klaus Juel                          Odense OK                           
    10:23 H70-      485234   Kaj Ove Rasmussen                   OK H.T.F.                           
    10:25 H5        210763   Peter Sølling                       OK FROS                             
    10:29 H70-      185020   Jørgen Olesen                       Odense OK                           
    10:31 H70-      198323   Keld B. Nielsen                     OK H.T.F.                           
    11:23 H70-      210276   Erland Skøt                         OK H.T.F.                           

Bane 5B 3,55 km

deltagere: 9

    10:00 D65-      183267   Rita Christoffersen                 Faaborg OK                          
    10:02 D60-      179128   Inger Jensen                        OK GORM                             
    10:04 D65-       68710   Inger Marie Haahr                   OK H.T.F.                           
    10:06 D60-       88936   Lis Knudsen                         Faaborg OK                          
    10:08 D65-       86611 L Inge Physant                        OK H.T.F.                           
    10:12 D65-       76483   Inge Thorsen                        Odense OK                           
    10:14 D60-      200081   Mona Rasmussen                      OK H.T.F.                           
    10:16 D60-      179114   Ulla Jensen                         OK GORM                             
    11:30 D65-      210264   Lotte Hjort                         Faaborg OK                          

Bane 6 4,58 km

deltagere: 33

    10:02 H-16B     149390   Lasse Strøm Nikolajsen              OK GORM                             
    10:04 H21-B     210966   Kim Karlskov Clausen                OK H.T.F.                           
    10:08 H21-B     200451   Henrik Palm                         Odense OK                           
    10:10 H-14      195646   Oliver Thorsing Christensen         Faaborg OK                          
    10:12 H7         86628 L Ole Tønder                          OK SYD                              
    10:14 H35-B     210438   Morten Heidtmann Pedersen           Faaborg OK                          
    10:16 H35-B     198375   Kaj Ole Jensby                      Odense OK                           
    10:18 H-20B     174798   Mads E Juhl                         OK H.T.F.                           
    10:22 H35-B      96056   Jørgen Rasmussen                    OK H.T.F.                           
    10:24 H-14      199396   Esben Ø. Pedersen                   OK GORM                             
    10:26 H35-B     200564   Kim Lykkegård Christensen           Odense OK                           
    10:28 H6        485204   Jonas Gabs                          OK Melfar                           
    10:30 H21-B      86708   Kim Kongstad                        Odense OK                           
    10:32 H-14      171035   Mathias Finderup Jessen             OK H.T.F.                           
    10:34 H-14       67934   Jens Kr. V. Petersen                OK GORM                             
    10:36 H21-B      69680   Lars B. Nielsen                     OK H.T.F.                           
    10:38 H35-B     200767   Troels Bitz Trabjerg                Odense OK                           
    10:40 H21-B     183990   Morten Klogborg                     OK H.T.F.                           
    10:42 H-14      201119   Mathias Birch Christensen           Odense OK                           
    10:44 H35-B     185117   Flemming Jessen                     OK H.T.F.                           
    10:46 H-14      200452   Gustav Grant Ingildsen              Odense OK                           
    10:48 H35-B     183287   Torben Lehn                         OK GORM                             
    10:50 H21-B     198328   Kim Kristensen                      OK H.T.F.                           
    10:52 H21-B      86599 L Anders Pausgaard                    OK GORM                             
    10:54 H-14      201742   Louis H. Jensen                     OK H.T.F.                           
    10:56 H7        485216   Jonas Bo Kirk  Egdal                OK Melfar                           
    10:58 H-14      186775   Peter Modler Hedemann               Faaborg OK                          
    11:00 H21-B      76485   Mads Mollerup Benfeldt              Odense OK                           
    11:02 H35-B     183276   Alf Holger Petersen                 OK GORM                             
    11:04 H21-B     200449   Steen Jeppesen                      Odense OK                           
    11:24 H35-B      86561   Morten Lassen                       Faaborg OK                          
    11:29 H35-B     210959   Christian Schrøder                  OK H.T.F.                           
    11:31 H35-B     183261   Uffe Møller                         Faaborg OK                          

Bane 7 3,03 km

deltagere: 26

    10:01 H21-C     174727   Lars Haastrup                       Odense OK                           
    10:03 H8        412033   Laurits Egdal Kortegård             OK Melfar                           
    10:05 H21-C      86616 L Kristian Traberg Larsen             Odense OK                           
    10:07 H21-C      86619 L Kurt Jørgensen                      OK GORM                             
    10:11 D-20C     200607   Mille Pedersen                      OK GORM                             
    10:13 D-12      210955   Mathilde Scrøder Larsen             OK H.T.F.                           
    10:15 H21-C     179127   Erik Jensen                         OK GORM                             
    10:17 D-12      186778   Amanda modler Hedemann              Faaborg OK                          
    10:19 D21-C     183279   Dorthe M. Johansen                  OK GORM                             
    10:21 H21-C     200768   Bent Aakjær                         Odense OK                           
    10:23 H21-C     193836   Jørgen Oscar                        Faaborg OK                          
    10:25 D-20C      75040   Rikke Filskov                       Odense OK                           
    10:27 D21-C     208856   Joanna Callesen                     OK H.T.F.                           
    10:29 D21-C     186770   Anja Modler Hedemann                Faaborg OK                          
    10:31 D-20C      75038   Marianne Kongstad                   Odense OK                           
    10:33 H21-C      85826   Oliver Korfitsen                    OK H.T.F.                           
    10:35 H8         86629 L Philipp Notbom                      TSV Nusse                           
    10:37 H-12      200763   Sebastian Burattini                 Odense OK                           
    10:39 D21-C     171186   Jette Beyer                         OK H.T.F.                           
    10:41 D-14B      86602 L Anne Q Frederiksen                  Odense OK                           
    10:43 D21-C     201797   Dorte Koch                          OK H.T.F.                           
    10:45 D21-C     201117   Rikke Brandt Jespersen              Odense OK                           
    10:47 D21-C     183282   Merete Larsen                       OK GORM                             
    10:49 H8         86607 L Finn Morten Nolte                   TSV Nusse                           
    10:51 D21-C      85277   Kirsten Hansen                      OK H.T.F.                           
    10:53 D-14B      88680   Nina Kongstad                       Odense OK                           

Bane 8 3,05 km

deltagere: 10

    10:05 D5        175536   Else Sølling                        OK FROS                             
    10:07 D70-       88388   Tove Skovlyst                       Faaborg OK                          
    10:09 D70-      155283   Lone Borg                           Odense OK                           
    10:11 D5        155320   Musse Brage                         OK Melfar                           
    10:13 D70-      174753   Asta Terkelsen                      OK GORM                             
    10:15 D70-      411427   Gretha  Villadsen                   OK H.T.F.                           
    10:17 D70-       86605 L Bodil Mortensen                     OK GORM                             
    10:19 D70-       86621 L Lis Juel                            Odense OK                           
    10:21 D70-       98579   Betty Hansen                        OK H.T.F.                           
    10:23 D70-       98752   Inger Andersen                      Faaborg OK                          

Bane 9 3,53 km

deltagere: 24

    10:01 D35-B     192110   Helle Strøm                         OK GORM                             
    10:03 D35-B     201306   Hanne Hyldelund                     OK H.T.F.                           
    10:33 D35-B     210962   Nicolina Karlskov Sørensen          OK H.T.F.                           
    10:35 D-20B     114717   Anna Klingenberg                    Faaborg OK                          
    10:39 D35-B      88923   Helle Andersen                      Faaborg OK                          
    10:43 D35-B     210686   Tove E Juhl                         OK H.T.F.                           
    10:45 D21-B     201113   Katrine Rimmen Thomsen              Odense OK                           
    10:47 D35-B     485235   Inge Grarup                         OK H.T.F.                           
    10:49 D-20B     199397   Maja H. Ringive                     OK GORM                             
    10:51 D35-B     165303   Lone H Frederiksen                  Odense OK                           
    10:53 D-14      155273   Maria Damgaard                      OK GORM                             
    10:55 D35-B     200450   Christina Palm Toft                 Odense OK                           
    10:57 D-20B     210708   Louise Bøgh                         Faaborg OK                          
    10:59 D-16B     485251   Mie Filskov                         Odense OK                           
    11:01 D21-B      86600 L Anne B. Bertelsen                   OK H.T.F.                           
    11:03 D-16B      94189   Laura Skrydstrup                    Odense OK                           
    11:05 D7         86631 L Tina Nissen                         OK SYD                              
    11:07 D-14      193485   Kristine Rosenkjær                  Faaborg OK                          
    11:09 D35-B     200693   Annett Lassen                       OK GORM                             
    11:11 D21-B     200766   Nina Erstling Kristiansen           Odense OK                           
    11:13 D21-B      86622 L Marie B. Bertelsen                  OK H.T.F.                           
    11:15 D21-B     174709   Katalin Bolko Kongstad              Odense OK                           
    11:17 D7        193491   Leila Damkjær Pedersen              Svendborg OK                        
    11:19 D21-B     210965   Henriette Karlskov Clausen          OK H.T.F.                           

Bane 10 2,53 km

deltagere: 18

    09:30 Begynder   86601 L Anne Mølgaard Nielsen               Odense OK                           
    09:30 H-10       86603 L Arman Hvenekær Rasmussen            OK H.T.F.                           
    09:30 Begynder  199351   Asger Ø. Pedersen                   OK GORM                             
    09:30 H-10      186706   Aske Hedemann                       Faaborg OK                          
    09:30 Begynder  200398   Astrid Damsbo                       OK GORM                             
    09:30 Begynder  183262   Bettina Nissen Pedersen             Faaborg OK                          
    09:30 Begynder   86606 L Bodil Nygaard Poulsen               OK GORM                             
    09:30 Begynder  183263   Henning Pedersen                    Faaborg OK                          
    09:30 Begynder   67900   Ida Damsbo                          OK GORM                             
    09:30 Begynder  194916   Ingerlise F. Andersen               OK H.T.F.                           
    09:30 Begynder  193658   Jeanette Dreisig                    Odense OK                           
    09:30 DH9       410229   Johanna K. Madsen                   OK Melfar                           
    09:30 Begynder  183265   Jonathan Jeppesen                   Faaborg OK                          
    09:30 D-12B      86614 L Karen Q Frederiksen                 Odense OK                           
    09:30 H-10      182154   Lasse Klogborg                      OK H.T.F.                           
    09:30 DH9       485451   Magnus Fannar Madsen                OK Melfar                           
    09:30 H-10      186691   Magnus Mølgaard Nielsen             Odense OK                           
    09:30 Begynder   86627 L Noah Klogborg                       OK H.T.F.