40. Grænsedyst 29-05-2014 Lerskov Plantage AAIG Orientering

Startliste

D-10 D-12 D13-16 D17-20 D21 D35-44 D45-54 D55-64 D65- H-10 H-12 H13-16 H17-20 H21 H35-44 H45-54 H55-64 H65-74 H75- Åben1 Åben2 Åben3 Åben4 Åben5 Åben6 Åben7

D-10 2,68 km

deltagere: 2

           200474 L Annika Stamer                       Preetzer TSV                        
           200505   Mathilde Frisgård Pedersen          OK H.T.F.                           

D-12 3,23 km

deltagere: 2

           154836   Eva Örnhagen Jørgensen              OK Snab                             
           199294   Maria Bargmeyer                     OK SYD                              

D13-16 3,93 km

deltagere: 2

    10:00  199293   Sarah Bargmeyer                     OK SYD                              
    10:04  198403   Rikke Rasmussen                     OK Snab                             

D17-20 6,10 km

deltagere: 1

    10:24  155171   Amanda Isaksen                      OK Snab                             

D21 6,10 km

deltagere: 3

    10:14  131183   Ulrika Örnhagen Jørgensen           OK Snab                             
    10:20   69681   Maja B. Kristensen                  OK H.T.F.                           
    11:16  192095   Dorthe Kühl Petersen                OK SYD                              

D35-44 6,10 km

deltagere: 5

    10:00  193929   Jette Klogborg                      OK H.T.F.                           
    10:01   86686 L Anke Suhr                           TSV Malente                         
    10:04  183293 L Simona Weber                        Phoenix Luebeck                     
    10:08  184686   Diana Finderup Jessen               OK H.T.F.                           
    10:12  116747 L Hilke Andersson                     TSV Malente                         

D45-54 4,75 km

deltagere: 13

    10:03  201741   Jette Honoré                        OK H.T.F.                           
    10:05  200320   Anne-Marie Jensen                   OK SYD                              
    10:07  166906   Susanne Knudsen                     OK Melfar                           
    10:09   86757   Lone Rasmussen                      OK Snab                             
    10:11  200698   Ingelise Baden                      OK H.T.F.                           
    10:13   64667   Barbara Dresel                      SC Klecken                          
    10:15  200744   Guri Alm                            OK H.T.F.                           
    10:17  174808   Ulla Pallesen                       OK SYD                              
    10:19  183266 L Hanne Fogh                          OK Sorø                             
    10:21  200693   Annett Lassen                       OK GORM                             
    10:23   96055   Tanya Prokhorova                    OK H.T.F.                           
    10:55  412621   Lene Koch Foster                    Kolding OK                          
    11:03  136318   Ethna Cavanagh                      Faaborg OK                          

D55-64 4,75 km

deltagere: 3

    09:57   86687 L Irmtraud Schröder                   TSV Malente                         
    10:25  174801   Claudia Leibrandt                   TSV Malente                         
    10:27  149385   Hanne Ljungberg                     OK SYD                              

D65- 3,10 km

deltagere: 7

    10:02   98752   Inger Andersen                      Faaborg OK                          
    10:06  480614   Grethe Larsen                       OK Snab                             
    10:10   98579   Betty Hansen                        OK H.T.F.                           
    10:14  155320   Musse Brage                         OK Melfar                           
    10:18   68710   Inger Marie Haahr                   OK H.T.F.                           
    10:22   88388   Tove Skovlyst                       Faaborg OK                          
    10:30  116753 L Silke Bolbro                        OK SYD                              

H-10 2,68 km

deltagere: 1

           182154   Lasse Klogborg                      OK H.T.F.                           

H-12 3,23 km

deltagere: 4

           193927   Aske Johannsen                      OK SYD                              
           155435   Gustav Vinther Østermark Jensen     Kolding OK                          
           184762 L Konrad Stamer                       Preetzer TSV                        
           201742   Louis H. Jensen                     OK H.T.F.                           

H13-16 3,93 km

deltagere: 10

    10:12  200635   Rasmus Nygaard Rasmussen            OK Snab                             
    10:16  183259   Malthe Johannsen                    OK SYD                              
    10:20  155272   Mads Bang                           OK GORM                             
    10:24  116759 L Jonas Emil Fogh                     OK Sorø                             
    10:28   67934   Jens Kr. V. Petersen                OK GORM                             
    10:32  174798   Mads E Juhl                         OK H.T.F.                           
    10:36  116741 L Jakob Maass                         TSV Nusse                           
    10:40  171035   Mathias Finderup Jessen             OK H.T.F.                           
    10:44   67935   Hans V. Petersen                    OK GORM                             
    10:48  195492   Felix Isaksen                       OK Snab                             

H17-20 7,35 km

deltagere: 4

    10:46   86761   Thomas Blok                         OK Snab                             
    10:50  150484   Jonas Dresel                        SC Klecken                          
    10:54   86768   Kristian Blok                       OK Snab                             
    10:58  200760   Jakob E Juhl                        OK H.T.F.                           

H21 7,35 km

deltagere: 5

    10:26  199298   Henrik Rindom Knudsen               OK Melfar                           
    10:30  184763 L Christian Stamer                    Preetzer TSV                        
    10:34  201740   Daniel H. Jensen                    OK H.T.F.                           
    10:38  195523 L Wilhelm Duits                       Preetzer TSV                        
    10:42   69680   Lars B. Nielsen                     OK H.T.F.                           

H35-44 7,35 km

deltagere: 6

    10:06  410521   Per Storm Hansen                    Svendborg OK                        
    10:10   85853   Lasse Skare Therkildsen             OK H.T.F.                           
    10:14   86751   Karsten Blok                        OK Snab                             
    10:18  116778   Palle M. Pedersen                   OK H.T.F.                           
    10:22  195532   Jacob Bang                          OK GORM                             
    11:00  410506   Flemming Jørgensen                  OK Snab                             

H45-54 6,10 km

deltagere: 23

    09:56  114721   Søren Klingenberg                   Faaborg OK                          
    09:57   86690 L Oliver Seifert                      TSV Malente                         
    10:02   88927   Søren Bertelsen                     OK H.T.F.                           
    10:37  114821   Bendt Bossen                        OK H.T.F.                           
    10:39  184761 L Ralph Becker                        SC Klecken                          
    10:41   67879   Björn Hansen                        Lübecker Turnerschaft               
    10:45  155190   Kaj Isaksen                         OK Snab                             
    10:47  200800   Uwe Dresel                          SC Klecken                          
    10:49  409093   Per Rasmussen                       OK H.T.F.                           
    10:51  199404   John Bargmeyer                      OK SYD                              
    10:53   86758   Niels Nygaard Jensen                OK Snab                             
    10:55  174607   Lars Klogborg                       OK H.T.F.                           
    10:57   99067   Karsten Jøhnk                       OK SYD                              
    10:59   87671   Gunnar P. Friis                     OK H.T.F.                           
    11:01  116743 L Jochen Morawietz                    Preetzer TSV                        
    11:03  169832   Peter H Juhl                        OK H.T.F.                           
    11:05  165184   Dirk Andersson                      TSV Malente                         
    11:07  185117   Flemming Jessen                     OK H.T.F.                           
    11:09  195565 L Matthias Taurit                     Phoenix Luebeck                     
    11:11  199849   Bjarne Johannsen                    OK SYD                              
    11:13  183370   Peter Knudsen                       OK Melfar                           
    11:15  174807   Peter Pallesen                      OK SYD                              
    11:17  480645   Christian Schrøder                  OK H.T.F.                           

H55-64 6,10 km

deltagere: 19

    09:58  154864   Arne Bertelsen                      OK H.T.F.                           
    10:03   94375   Hans Christian Strib                OK GORM                             
    10:05   90628   Jørn H. Klausen                     OK SYD                              
    10:07  116742 L Matthias Dittmers                   TSV Malente                         
    10:09  127540   Jens Peder Jensen                   OK H.T.F.                           
    10:11  174604   Poul Erik Buch                      OK GORM                             
    10:13  116752 L Ove B. Therkildsen                  OK H.T.F.                           
    10:15  155387   Sven Madsen                         OK FROS                             
    10:16   87646   Mandus Andresen                     Kolding OK                          
    10:17  116757 L Hans-Henrik Hvelplund               OK SYD                              
    10:19  179104   Ole Binder                          OK GORM                             
    10:21  174911   Torben Hansen                       OK FROS                             
    10:23  200468   Christian B. Hansen                 Kolding OK                          
    10:25   95062   Harald Schultz                      OK H.T.F.                           
    10:27  410873   Kim Folander                        OK Sorø                             
    10:29   86676 L Bernhard Finke                      Ente-Team Flensburg                 
    10:33   90390   Jørgen Jørgensen                    Viborg OK                           
    10:35  199299   Hans Moos                           OK SYD                              
    10:43  182156   Søren Dall                          OK H.T.F.                           

H65-74 4,75 km

deltagere: 19

    10:01   90644   Frede Jacobsen                      OK SYD                              
    10:29  200014   Hans Aage Hvalsøe Hansen            Odense Politis Idrætsforening       
    10:31  197634   Torben Jørgensen                    Ribe OK                             
    10:33  186695   Jørn F. Andersen                    OK H.T.F.                           
    10:35  173329   Kurt Pedersen                       Ribe OK                             
    10:37  174755   Per F. Henriksen                    OK H.T.F.                           
    10:39   88387   Aksel Skovlyst                      Faaborg OK                          
    10:41  410523   Flemming D. Andersen                OK H.T.F.                           
    10:43  116751 L Birger Jønsson                      OK SYD                              
    10:45  200080   Keld Rasmussen                      OK H.T.F.                           
    10:47  155319   Arne Brage                          OK Melfar                           
    10:49   63339   Hans Nielsen                        OK H.T.F.                           
    10:51  169697   Niels J. Møller Hansen              Kolding OK                          
    10:53  173092   Niels Erik Kofoed                   OK H.T.F.                           
    10:57  485231   Vagn Hansen                         OK H.T.F.                           
    10:59  176231   Knud Erik Thomsen                   Svendborg OK                        
    11:01  485234   Kaj Ove Rasmussen                   OK H.T.F.                           
    11:05   98751   Hans Larsen                         Faaborg OK                          
    11:16  186696   Robin Watkin                        OK SYD                              

H75- 3,10 km

deltagere: 8

    10:34   88926   O.K. Frederiksen                    OK H.T.F.                           
    10:38   67878   Horst Mevius                        Lübecker Turnerschaft               
    10:42  195670 L Henrik Justesen                     OK SYD                              
    10:46  407728   Herluf Jensen                       Svendborg OK                        
    10:50  485229   Jørgen Thingvad                     OK H.T.F.                           
    10:54  195669 L Rudolf Taurit                       Phoenix Luebeck                     
    10:58  118071   Bent Jacobsen                       Kolding OK                          
    11:02  198323   Keld B. Nielsen                     OK H.T.F.                           

Åben1 7,35 km

deltagere: 1

    10:02  411595   Niels Pallisgaard                   Odense OK                           

Åben2 6,10 km

deltagere: 4

    09:59  183365   Morten Örnhagen Jørgensen           OK Snab                             
    10:28  200750   Niels Brage                         OK Melfar                           
    10:31  410482   Lars Olesen                         OK FROS                             
    10:32  485710   Morten Rindom Knudsen               OK Melfar                           

Åben3 4,75 km

deltagere: 7

    09:59   86688 L Reinhard Schröder                   TSV Malente                         
    11:03  198376   Gunner Aaskov                       Odense OK                           
    11:06  185167   Jens M. Ibsen                       Svendborg OK                        
    11:08   86684 L Isak Mikkel Fogh                    OK Sorø                             
    11:10  138792 L Uwe Andersson                       TSV Malente                         
    11:12   86673 L Uwe Maass                           TSV Nusse                           
    11:14  173013   Palle Møller Nielsen                Odense OK                           

Åben4 3,10 km

deltagere: 3

    10:26  200081   Mona Rasmussen                      OK H.T.F.                           
    11:06  201114   Vibeke Brønniche                    Odense OK                           
    11:10   86672 L Frida Maass                         TSV Nusse                           

Åben5 3,93 km

deltagere: 10

    10:08  149251   Vita Jørgensen                      Ribe OK                             
    10:52   96056   Jørgen Rasmussen                    OK H.T.F.                           
    10:56  169831   Tove E Juhl                         OK H.T.F.                           
    10:58   90397   Grethe Jørgensen                    Viborg OK                           
    11:00  198328   Kim Kristensen                      OK H.T.F.                           
    11:02   86681 L Lotte Vinther Andersen              Kolding OK                          
    11:04   86683 L Herdis Fyhring Sørensen             OK H.T.F.                           
    11:08   86674 L Martina Finke                       Ente-Team Flensburg                 
    11:10   83012   Lisbeth Callesen                    OK H.T.F.                           
    11:13   86685 L Johnni Perschke                     OK SYD                              

Åben6 3,23 km

deltagere: 7

           186698   Birthe Marie Jepsen                 OK H.T.F.                           
            86759   Doris Blok                          OK Snab                             
           171186   Jette Beyer                         OK H.T.F.                           
            86682 L Klaus Staugaard                     Kolding OK                          
            86677 L Marius Pallisgaard Brønniche        Odense OK                           
            69682   Solveig B. Nielsen                  OK H.T.F.                           
            86678 L Tine Lambertsen                     Odense OK                           

Åben7 2,68 km

deltagere: 3

           199257   Axel Örnhagen Jørgensen             OK Snab                             
            86680 L Lukas Lambertsen                    Odense OK                           
            86679 L Victor Lambertsen                   Odense OK