40. Grænsedyst 29-05-2014, Lerskov Plantage, AAIG Orientering

D-10 D-12 D13-16 D17-20 D21 D35-44 D45-54 D55-64 D65- H-10 H-12 H13-16 H17-20 H21 H35-44 H45-54 H55-64 H65-74 H75- Åben1 Åben2 Åben3 Åben4 Åben5 Åben6 Åben7

D-10 2,68 km

Startet : 2   Udgået : 0   Disk.: 0

   1. Mathilde Frisgård Pedersen          OK H.T.F.                         26:11           
   2. Annika Stamer                       Preetzer TSV                      31:15    +05:04 

D-12 3,23 km

Startet : 2   Udgået : 0   Disk.: 0

   1. Eva Örnhagen Jørgensen              OK Snab                           25:31           
   2. Maria Bargmeyer                     OK SYD                            28:48    +03:17 

D13-16 3,93 km

Startet : 2   Udgået : 0   Disk.: 0

   1. Rikke Rasmussen                     OK Snab                           47:35           
   2. Sarah Bargmeyer                     OK SYD                          1:37:22    +49:47 

D17-20 6,10 km

Startet : 1   Udgået : 0   Disk.: 0

   1. Amanda Isaksen                      OK Snab                         1:25:26           

D21 6,10 km

Startet : 3   Udgået : 1   Disk.: 0

   1. Ulrika Örnhagen Jørgensen           OK Snab                           55:43           
   2. Maja B. Kristensen                  OK H.T.F.                       1:13:13    +17:30 
      Dorthe Kühl Petersen                OK SYD                             Udg. 

D35-44 6,10 km

Startet : 5   Udgået : 0   Disk.: 0

   1. Diana Finderup Jessen               OK H.T.F.                       1:05:00           
   2. Jette Klogborg                      OK H.T.F.                       1:07:21    +02:21 
   3. Simona Weber                        Phoenix Luebeck                 1:29:13    +24:13 
   4. Hilke Andersson                     TSV Malente                     1:29:14    +24:14 
   5. Anke Suhr                           TSV Malente                     1:32:47    +27:47 

D45-54 4,75 km

Startet : 13   Udgået : 0   Disk.: 1

   1. Hanne Fogh                          OK Sorø                           49:12           
   2. Lone Rasmussen                      OK Snab                         1:02:33    +13:21 
   3. Ulla Pallesen                       OK SYD                          1:08:00    +18:48 
   4. Lene Koch Foster                    Kolding OK                      1:10:25    +21:13 
   5. Barbara Dresel                      SC Klecken                      1:14:05    +24:53 
   6. Jette Honoré                        OK H.T.F.                       1:17:35    +28:23 
   7. Ethna Cavanagh                      Faaborg OK                      1:20:19    +31:07 
   8. Susanne Knudsen                     OK Melfar                       1:23:27    +34:15 
      Ingelise Baden                      OK H.T.F.                       1:23:27    +34:15 
  10. Anne-Marie Jensen                   OK SYD                          1:31:50    +42:38 
  11. Tanya Prokhorova                    OK H.T.F.                       1:34:43    +45:31 
  12. Annett Lassen                       OK GORM                         1:36:27    +47:15 
      Guri Alm                            OK H.T.F.                         Disk. 

D55-64 4,75 km

Startet : 3   Udgået : 1   Disk.: 0

   1. Hanne Ljungberg                     OK SYD                          1:04:49           
   2. Claudia Leibrandt                   TSV Malente                     1:24:46    +19:57 
      Irmtraud Schröder                   TSV Malente                        Udg. 

D65- 3,10 km

Startet : 6   Udgået : 0   Disk.: 0

   1. Inger Marie Haahr                   OK H.T.F.                         47:07           
   2. Grethe Larsen                       OK Snab                           50:15    +03:08 
   3. Betty Hansen                        OK H.T.F.                       1:02:11    +15:04 
   4. Silke Bolbro                        OK SYD                          1:04:15    +17:08 
   5. Musse Brage                         OK Melfar                       1:06:34    +19:27 
   6. Inger Andersen                      Faaborg OK                      1:07:24    +20:17 

H-10 2,68 km

Startet : 1   Udgået : 0   Disk.: 0

   1. Lasse Klogborg                      OK H.T.F.                         29:47           

H-12 3,23 km

Startet : 4   Udgået : 0   Disk.: 0

   1. Gustav Vinther Østermark Jense      Kolding OK                        25:40           
   2. Konrad Stamer                       Preetzer TSV                      25:54       +14 
   3. Louis H. Jensen                     OK H.T.F.                         30:38    +04:58 
   4. Aske Johannsen                      OK SYD                            32:42    +07:02 

H13-16 3,93 km

Startet : 10   Udgået : 1   Disk.: 1

   1. Hans V. Petersen                    OK GORM                           35:53           
   2. Jens Kr. V. Petersen                OK GORM                           38:48    +02:55 
   3. Jakob Maass                         TSV Nusse                         40:08    +04:15 
   4. Rasmus Nygaard Rasmussen            OK Snab                           47:31    +11:38 
   5. Malthe Johannsen                    OK SYD                            50:38    +14:45 
   6. Mathias Finderup Jessen             OK H.T.F.                       1:04:18    +28:25 
   7. Mads E Juhl                         OK H.T.F.                       1:05:22    +29:29 
   8. Mads Bang                           OK GORM                         1:06:26    +30:33 
      Felix Isaksen                       OK Snab                            Udg. 
      Jonas Emil Fogh                     OK Sorø                           Disk. 

H17-20 7,35 km

Startet : 4   Udgået : 0   Disk.: 0

   1. Kristian Blok                       OK Snab                         1:04:58           
   2. Thomas Blok                         OK Snab                         1:24:46    +19:48 
   3. Jakob E Juhl                        OK H.T.F.                       1:25:24    +20:26 
   4. Jonas Dresel                        SC Klecken                      1:29:45    +24:47 

H21 7,35 km

Startet : 5   Udgået : 0   Disk.: 0

   1. Henrik Rindom Knudsen               OK Melfar                       1:05:57           
   2. Daniel H. Jensen                    OK H.T.F.                       1:08:29    +02:32 
   3. Christian Stamer                    Preetzer TSV                    1:09:09    +03:12 
   4. Lars B. Nielsen                     OK H.T.F.                       1:15:27    +09:30 
   5. Wilhelm Duits                       Preetzer TSV                    1:24:31    +18:34 

H35-44 7,35 km

Startet : 6   Udgået : 1   Disk.: 0

   1. Lasse Skare Therkildsen             OK H.T.F.                       1:09:33           
   2. Karsten Blok                        OK Snab                         1:16:16    +06:43 
   3. Per Storm Hansen                    Svendborg OK                    1:21:25    +11:52 
   4. Jacob Bang                          OK GORM                         1:27:19    +17:46 
   5. Palle M. Pedersen                   OK H.T.F.                       1:28:16    +18:43 
      Flemming Jørgensen                  OK Snab                            Udg. 

H45-54 6,10 km

Startet : 22   Udgået : 0   Disk.: 2

   1. Peter Knudsen                       OK Melfar                         50:58           
   2. Karsten Jøhnk                       OK SYD                            52:34    +01:36 
   3. Bjarne Johannsen                    OK SYD                            53:23    +02:25 
   4. Per Rasmussen                       OK H.T.F.                         57:26    +06:28 
   5. John Bargmeyer                      OK SYD                            58:41    +07:43 
   6. Matthias Taurit                     Phoenix Luebeck                   59:23    +08:25 
   7. Bendt Bossen                        OK H.T.F.                       1:00:35    +09:37 
   8. Kaj Isaksen                         OK Snab                         1:01:06    +10:08 
   9. Lars Klogborg                       OK H.T.F.                       1:01:17    +10:19 
  10. Niels Nygaard Jensen                OK Snab                         1:01:53    +10:55 
  11. Gunnar P. Friis                     OK H.T.F.                       1:05:11    +14:13 
  12. Dirk Andersson                      TSV Malente                     1:05:50    +14:52 
  13. Søren Klingenberg                   Faaborg OK                      1:08:51    +17:53 
  14. Oliver Seifert                      TSV Malente                     1:09:51    +18:53 
  15. Jochen Morawietz                    Preetzer TSV                    1:11:47    +20:49 
  16. Peter H Juhl                        OK H.T.F.                       1:14:15    +23:17 
  17. Ralph Becker                        SC Klecken                      1:18:12    +27:14 
  18. Peter Pallesen                      OK SYD                          1:21:02    +30:04 
  19. Søren Bertelsen                     OK H.T.F.                       1:29:55    +38:57 
  20. Björn Hansen                        Lübecker Turnerschaft           1:46:32    +55:34 
      Christian Schrøder                  OK H.T.F.                         Disk. 
      Flemming Jessen                     OK H.T.F.                         Disk. 

H55-64 6,10 km

Startet : 20   Udgået : 1   Disk.: 1

   1. Poul Erik Buch                      OK GORM                         1:01:53           
   2. Uwe Dresel                          SC Klecken                      1:03:40    +01:47 
   3. Søren Dall                          OK H.T.F.                       1:04:26    +02:33 
   4. Arne Bertelsen                      OK H.T.F.                       1:06:52    +04:59 
   5. Jens Peder Jensen                   OK H.T.F.                       1:08:47    +06:54 
   6. Hans Moos                           OK SYD                          1:11:28    +09:35 
   7. Hans Christian Strib                OK GORM                         1:15:12    +13:19 
   8. Bernhard Finke                      Ente-Team Flensburg             1:15:54    +14:01 
   9. Jørgen Jørgensen                    Viborg OK                       1:16:19    +14:26 
  10. Sven Madsen                         OK FROS                         1:17:09    +15:16 
  11. Mandus Andresen                     Kolding OK                      1:18:41    +16:48 
  12. Harald Schultz                      OK H.T.F.                       1:19:38    +17:45 
  13. Ove B. Therkildsen                  OK H.T.F.                       1:20:43    +18:50 
  14. Torben Hansen                       OK FROS                         1:21:12    +19:19 
  15. Christian B. Hansen                 Kolding OK                      1:21:41    +19:48 
  16. Matthias Dittmers                   TSV Malente                     1:24:44    +22:51 
  17. Kim Folander                        OK Sorø                         1:25:49    +23:56 
  18. Hans-Henrik Hvelplund               OK SYD                          1:48:40    +46:47 
      Jørn H. Klausen                     OK SYD                             Udg. 
      Ole Binder                          OK GORM                           Disk. 

H65-74 4,75 km

Startet : 18   Udgået : 0   Disk.: 0

   1. Torben Jørgensen                    Ribe OK                           53:23           
   2. Hans Aage Hvalsøe Hansen            Odense Politis Idrætsforening     53:49       +26 
   3. Hans Nielsen                        OK H.T.F.                         54:27    +01:04 
   4. Arne Brage                          OK Melfar                         56:43    +03:20 
   5. Keld Rasmussen                      OK H.T.F.                         58:25    +05:02 
   6. Flemming D. Andersen                OK H.T.F.                         58:50    +05:27 
   7. Niels Erik Kofoed                   OK H.T.F.                         59:26    +06:03 
   8. Hans Larsen                         Faaborg OK                        59:53    +06:30 
   9. Kurt Pedersen                       Ribe OK                         1:01:10    +07:47 
  10. Kaj Ove Rasmussen                   OK H.T.F.                       1:03:26    +10:03 
  11. Jørn F. Andersen                    OK H.T.F.                       1:07:16    +13:53 
  12. Vagn Hansen                         OK H.T.F.                       1:09:41    +16:18 
  13. Niels J. Møller Hansen              Kolding OK                      1:15:48    +22:25 
  14. Birger Jønsson                      OK SYD                          1:16:07    +22:44 
  15. Per F. Henriksen                    OK H.T.F.                       1:16:19    +22:56 
  16. Knud Erik Thomsen                   Svendborg OK                    1:28:43    +35:20 
  17. Aksel Skovlyst                      Faaborg OK                      1:38:06    +44:43 
  18. Robin Watkin                        OK SYD                          1:50:03    +56:40 
      Frede Jacobsen                      OK SYD                         Ikke startet 

H75- 3,10 km

Startet : 8   Udgået : 0   Disk.: 0

   1. Herluf Jensen                       Svendborg OK                      55:12           
   2. Keld B. Nielsen                     OK H.T.F.                         55:47       +35 
   3. O.K. Frederiksen                    OK H.T.F.                         57:07    +01:55 
   4. Horst Mevius                        Lübecker Turnerschaft             59:27    +04:15 
   5. Jørgen Thingvad                     OK H.T.F.                       1:14:51    +19:39 
   6. Henrik Justesen                     OK SYD                          1:16:23    +21:11 
   7. Bent Jacobsen                       Kolding OK                      1:19:57    +24:45 
   8. Rudolf Taurit                       Phoenix Luebeck                 1:24:52    +29:40 

Åben1 7,35 km

Startet : 5   Udgået : 0   Disk.: 0

   1. Henrik Uhlemann                     Kolding OK                      1:04:06           
   2. Victor Gammeljord                   OK Snab                         1:10:30    +06:24 
   3. Niels Pallisgaard                   Odense OK                       1:14:13    +10:07 
   4. Claus Christensen                   OK FROS                         1:30:09    +26:03 
   5. Connor Klingenberg                  Faaborg OK                      1:45:12    +41:06 

Åben2 6,10 km

Startet : 6   Udgået : 0   Disk.: 0

   1. Morten Örnhagen Jørgensen           OK Snab                         1:03:45           
   2. Niels Brage                         OK Melfar                       1:06:43    +02:58 
   3. Peter Gammeljord                    OK Snab                         1:15:07    +11:22 
   4. Irene Gammeljord                    OK Snab                         1:15:51    +12:06 
   5. Anton Lihn                          OK SYD                          1:18:41    +14:56 
   6. Morten Rindom Knudsen               OK Melfar                       1:27:54    +24:09 
      Lars Olesen                         OK FROS                        Ikke startet 

Åben3 4,75 km

Startet : 12   Udgået : 0   Disk.: 0

   1. Erik Damgaard                       Faaborg OK                        54:16           
   2. Isak Mikkel Fogh                    OK Sorø                         1:00:21    +06:05 
   3. Kate Nielsen                        OK Snab                         1:02:13    +07:57 
   4. Peter Skov Nielsen                  OK Snab                         1:04:49    +10:33 
   5. Gunner Aaskov                       Odense OK                       1:06:15    +11:59 
   6. Alf Petersen                        OK GORM                         1:14:21    +20:05 
   7. Palle Møller Nielsen                Odense OK                       1:16:39    +22:23 
   8. Uwe Andersson                       TSV Malente                     1:18:34    +24:18 
   9. Dorthe Johansen                     OK GORM                         1:29:46    +35:30 
  10. Reinhard Schröder                   TSV Malente                     1:38:20    +44:04 
  11. Lotte Jensen                        OK Melfar                       1:41:37    +47:21 
  12. Uwe Maass                           TSV Nusse                       1:46:07    +51:51 
      Jens M. Ibsen                       Svendborg OK                   Ikke startet 

Åben4 3,10 km

Startet : 4   Udgået : 1   Disk.: 0

   1. Morten Klogborg                     OK H.T.F.                         50:45           
   2. Mona Rasmussen                   UF OK H.T.F.                       1:04:40    +13:55 
   3. Frida Maass                         TSV Nusse                       1:07:17    +16:32 
      Vibeke Brønniche                    Odense OK                          Udg. 

Åben5 3,93 km

Startet : 12   Udgået : 0   Disk.: 0

   1. Johnni Perschke                     OK SYD                            47:58           
   2. Lisbeth Callesen                    OK H.T.F.                         56:33    +08:35 
   3. Kim Kristensen                      OK H.T.F.                         56:47    +08:49 
   4. Martina Finke                       Ente-Team Flensburg               58:21    +10:23 
   5. Herdis Fyhring Sørensen             OK H.T.F.                       1:01:37    +13:39 
   6. Lotte Vinther Andersen              Kolding OK                      1:03:19    +15:21 
   7. Ellen Møller                        Faaborg OK                      1:07:59    +20:01 
   8. Grethe Jørgensen                    Viborg OK                       1:08:04    +20:06 
   9. Jørgen Rasmussen                    OK H.T.F.                       1:13:15    +25:17 
  10. Vita Jørgensen                      Ribe OK                         1:29:54    +41:56 
  11. Tove Skovlyst                       Faaborg OK                      1:37:56    +49:58 
  12. Tove E Juhl                         OK H.T.F.                       2:02:07  +1:14:09 

Åben6 3,23 km

Startet : 8   Udgået : 1   Disk.: 0

   1. Cecilia Uhlemann                    Kolding OK                        26:40           
   2. Solveig B. Nielsen                  OK H.T.F.                         28:54    +02:14 
   3. Tine Lambertsen                     Odense OK                         43:48    +17:08 
   4. Birthe Marie Jepsen                 OK H.T.F.                         46:29    +19:49 
   5. Klaus Staugaard                     Kolding OK                        53:21    +26:41 
   6. Doris Blok                          OK Snab                         1:08:38    +41:58 
   7. Marius Pallisgaard Brønniche        Odense OK                       1:10:05    +43:25 
      Jette Beyer                         OK H.T.F.                          Udg. 

Åben7 2,68 km

Startet : 4   Udgået : 0   Disk.: 1

   1. Victor Lambertsen                   Odense OK                         21:51           
   2. Axel Örnhagen Jørgensen             OK Snab                           25:47    +03:56 
   3. Christian Uhlemann                  Kolding OK                        32:19    +10:28 
      Lukas Lambertsen                    Odense OK                         Disk.